FONOGRAF, Lyra-fonografen, Danmark, omkring 1900.

Metall. Tratt i vitmetall. Skrin i trä med 9 vaxrullar från Edison i fodral medföljer, några tomma extra fodral, bruksanvisning medföljer också. Fonografens höjd 34cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Repor. Anlöpningar.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed