SERVISDELAR, 59 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

12 skålar, 12+1 assietter, 12 desserttallrikar, 5 koppar med fat, 4 äggkoppar, 2 uppläggningsfat, längd 22,5 cm, 3 uppläggningsfat, diameter 18-32 cm, 2 askfat, mindre skål, skålfat, gräddkanna, sockerskål, cigarettställ, vas. Ljus samt servetter medföljer.

Sedvanligt bruksslitage.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.