KARAFF, glas och metall, Jugend, Wurtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), tidigt 1900-tal.
Grönt glas och vitmetall. Slingrande dekor av växter och kvinnohuvuden i profil. Graverat monogram 1902. Märkt WMFB 0X. Höjd 41 cm.
Slitage, märken, repor. Anlöpningar.