BORD, Hälsingland, omkring sekelskiftet 1800.

Rektangulär skiva, på nedåt avsmalnande ben med skuren dekor. Längd 112, bredd 60, höjd 73 cm.

Slitage, skador, sprickor och fläckar. Mindre spår av skadedjur. Mindre renovering, senare bemålat.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed