BYRÅ, 1800-talets mitt/andra hälft.

Fanerad i björk. Med mässingsbeslag. Tre lådor varav den översta med invändig lådinredning. Längd 106 cm, bredd 50 cm, höjd 88 cm.

Slitage. Renoverad, kompletterad samt lagad. Skador. Några beslag löst sittande. Nyckel saknas.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed