504479

Jean Lurçat

(France, 1892-1966)
Väggbonad, textiltryck, "la table", jean lurcat, signerad, 1950-tal.

VÄGGBONAD, textiltryck, "La Table", Jean Lurcat, signerad, 1950-tal.

Musikinstrument i landskap. Etikettmärkt "La Table de Jean Lurcat, editee par Corot, exemplaire No 265". Längd ca 198 cm, bredd ca 126 cm.

Slitage. Odör. Missfärgningar.

Droit de suite: Yes
Location:
Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.