DRYCKESKANNA, silver, barockstil, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1916. Vikt ca 1094g

På tre kulfötter. Dekor av eklöv. Locket med medalj föreställande porträtt av Kung Gustaf Adolf. Höjd 21cm.

Bruksslitage. Repor.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed