TAKAMPEL, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt. Höjd 56 cm.

Kronring av mässing med beslag och prismor, tre svängda ljusarmar, röd glasskål med avslutande kotteknopp.

Slitage, enstaka nagg, en prisma lös och medföljer.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.