TE-, KAFFE och MATSERVIS, c:a 70 delar, porslin, "Musselmalet helblond" Royal Copenhagen, Danmark.

Terrin med lock (1128), 2 sockerskålar (1113), gräddkanna (1032), mindre gräddkanna (1031), vas (1016), tekanna (1119), 12 tekoppar med fat (1142), 12 kaffekoppar med fat (1035), såsskål på fat (1106), fat (1195), 2 skålfat (1018), 12 djupa tallrikar (1170), 12 förrättstallrikar (1086), 12 mattallrikar (1084).

Obetydligt bruksslitage, större gräddkannan med nagg.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?