PARTI FÖREMÅL FRÅN TIBET, 4 st, läder, metall och turkoser.

Börs/portmonnä med metallbeslag och turkoser. Total längd 25 cm, bredd 11 cm. Snusflaska, vitmetall med inläggningar av turkoser. Höjd 7 cm. Kniv med skaft i ben. Längd 12 cm. Bälte, läder med metallbeslag och turkoser. Längd 78 cm.

Slitage. Skador. Dekorelement saknas.

Provenance

Inköpt under mitten av 1980-talet i Tibet.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed