HERRBYRÅ, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerad i ek. Snidad dekor av bland annat flankerande kolonnetter med joniska kapitäl. Sex lådor med mässingsbeslag. Längd 83 cm, bredd 80 cm, höjd 143 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Skav. Sprickor. Repor. Nyckel saknas.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed