TESERVIS, 32 delar, förgyllt silver och emalj, Ryssland, 1900-tal. Vikt ca 4700 gram.

Emaljdekor av bladverk mot grön botten. Två tekannor, två mjölkkannor, tesil, bonbonjär med hänkel, 10 mindre fat, åtta koppar med fat samt åtta teskedar. Tekannornas höjd 21 cm. Tekopparnas diameter 7 cm.

Smärre bruksslitage.

Auction closed
20 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed