Lackerat trä. Fyra stolar med sköldformade genombrutna ryggbrickor, mönstrad klädsel. Bord, längd 140, bredd 100, höjd 74 cm. Två iläggsskivor á 48 cm.
Bruksslitage, repor samt fläckar.