SKEDAR, 6 st, silver, England, William Collings samt George Smith II, 1700-talets andra hälft, vikt 420 g.
Dekor av bård på skaft. Fyra skedar av William Collings, verksam 1771-1774. Två skedar av George Smith II, registrerad 1758, tillverkade år 1797. Längd 22 cm.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.