Movado, ljus urtavla med sekundvisare. Diameter ca 28 mm. Certina, svart urtavla, sekundvisare. Diameter ca 36 mm. Mimo, 1900-talets första hälft, sekundvisare, rektangulär urtavla, ca 30 x 22 mm. Fickur Atlantic Antimagnetic, ljus urtavla, sekundvisare. Diameter 47 mm.
Ej funktionstestade. Visst slitage.