BESTICK, 24 st, silverbeslag, med SCHATULL, Walker & Hall, Sheffield, 1900.

12 gafflar + 12 knivar. Försilvrade bett, pärlemorliknande material i skaftet. Schatull i trä med röd tyginredning.
Längd 17 cm och 20,5 cm.

Smärre bruksslitage, skada i fogen på en gaffel.
Repor och skador på schatullet, del saknas från locket. Nyckel saknas.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed