GRÄDDSNÄCKA, silver, Eric Wilhelm Gellerstedt (1842-1856), Härnösand 1851. Vikt 117,5 g.

Invändigt förgylld. Höjd 12 cm.

Lagningar, lödningar, fötter med skador, lutande. Anlöpningar och intryckningar. Graveringar undertill.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed