BOKHYLLA/SKRIVBORD, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1900-talets tredje kvartal.

Teakfanerad. En sektion med skjutbara skåpsdörrar samt överdel med hyllplan. Mellansektion med skrivbord med två lådor. En hurts med skåpslucka. Brännmärkt. Längd 201 cm, bredd 40 cm, höjd 150 cm.

Bruksslitage. Hyllinredning saknas i bokhyllans underdel- Hurtsens överdel saknas. Hurtsens skåpslucka låst. Fäststift till bokhyllans övre del saknas. Nyckel saknas.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed