MATSERVIS, 58 delar, porslin, "modell Nylund", Lidköping, 1900-tal.

Kanna, såsskål på fot, lockterrin, fem uppläggningsskålar, fyra uppläggningsfat, 24 mattallrikar, tolv djupa tallrikar, tio assietter.

En skål med glasyrbortfall på hänkeln. Bruksslitage.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.