POTTSKÅP, sengustaviansk stil, omkr sekelskiftet 1900.

Mahognyfanerad. Profilerad skiva i kalksten. Dörrpar med underliggande utdragslåda. På nedåt avsmalnande ben. Längd ca 50, djup ca 37 cm, höjd ca 73 cm.

Slitage, repor och märken, mindre nagg. Mindre renovering, bland annat förstärkningar.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed