VÄGGHYLLESYSTEM, Sverige, omkring 1960.

Kalkad ek, string, glas. En vitrinhurts, en hurts med grammofon (medföljer men är urtagbar), en skrivskiva. Två tidningshyllor samt hyllplan och stringgavlar.
Varje enhet i trä mäter längd 78 cm. Skrivskiva 78 x 58 cm.
Stringgavlarnas höjd 102 cm.

Bruksslitage, smärre fanérbortfall, repor, delvis blekt. Ej funktionstestad.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed