KARMSTOLAR, ett par, sengustavianska, 1800-talets början.

Mahogny samt mahognyfaner, svängda armlän, sabelben, stoppad sits och rygg. Bredd 56 cm, sitthöjd 44 cm, tot. höjd 83 cm.

Ytskador. Ett ben av. Fläckar på klädseln. Senare förstärkningar och lagningar.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed