TALLRIKAR, 8 st, porslin, Royal Copenhagen, numrerade 429 / 3584.
Målad dekor av olika frukter och bär. Andrasortering. Diameter 22 cm.
Tillverkarens stämpel saknas. Tillverkningsskador.