SALONGSGRUPP, 10 delar, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.
Björkfaner. Soffa längd 235. Bord diameter 100, höjd 71cm. 2 karmstolar. 6 stolar.
Bruksslitage. Fanerskador. Förstärkta. Blekt sliten klädsel. En karmstol med löst armlän. Skador. Sprickor. Lagningar