SOFFA, sengustaviansk stil, 1900-talets början.

Vitmålad och delvis bronserad. Ramverk med bandfläta, kannelerade och överkragade ben. Delvis stoppade armlän, fast stoppad sits och rygg. Längd 132 cm, sitthöjd 40 cm, djup 56 cm, tot.höjd 93 cm.

Slitage, stötmärken, fläckar på klädseln. Renoverad och kompletterad.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed