BUFFÉ / SKÄNK, art deco, 1940-tal.
Bla mörkbetsat trä. Tre dörrar i fronten med bakomvarande hyllinredning. Bredd 110 cm, djup 43 cm, höjd 114 cm.
Ställvist kraftigt slitage, repor, fuktskador. Nyckel saknas.