ELDSKÄRM, omkring år 1900.

ELDSKÄRM, omkring år 1900.

Ram i bemålad och bronserad metall i form av trädgrenar. I ramen målad dekor av landskap med figurscen. Längd 67 cm, bredd 31 cm, höjd 133 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Gulnad. Rost. Färgbortfall. Repor. Krackelyrer. En skada på ramen.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.