VERKSTADSVAGN/BÄNK, "Blackhawk". Milwaukee, USA. 1900-talets början/första hälft.

Rödmålad metall. Skiva i trä. Två hyllplan i trä. Importskyltar (AGAB). Fast benställning samt ett hjulpar. Höjd 84, längd 117, bredd 50 cm.

Slitage, fläckar, repor, bucklor, färgbortfall, rost. Torkad gummibeläggning på hjulen. Nyckel saknas.

Auction closed
3 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed