KABYLBÖSSA, flintlås, Nordafrika, möjligen 1800-tal samt KRUTHORN.

Dekor av nitar, Beslag av mässing med dekor av stiliserat bladverk. Längd 155 cm. Kruthorn av mässing, rund modell, höjd 18 cm.

Bruksslitage. Anlupna delar. Repor och märken.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.