STENBORD. Skiva i Komstasten daterad 1854.

Rektangulär form, underede med kopplad profilerad tvärslå och balusterben. Total bredd 87, längd 208, höjd 79 (skivans totala tjocklek ca 10). Underredets höjd till sarg 55.

Underredets kryss saknar någon del i mitten. Skivan med lagning i ett hörn samt äldre naggar. Sedvanligt bruksslitage.

Auction closed
40 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed