SOFFA OCH BORD, Lucian Ercolani, Ercol, 1900-talets andra hälft.

Betsat trä. Tvåsitsig soffa med lösa dynor, klädda i mönstrat tyg. Längd 130 cm. Bord med svarvade ben. Etikettmärkt. Längd 105, bredd 46, höjd 46 cm.

Bruksslitage, fläckar. Mindre fanerskador, repor och märken. Något nedsutten sadelgjord.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed