VÄGGLAMPA resp. BORDSLAMPA. Ewå, Värnamo. 1900-talets mitt.
Vägglampa med justerbar arm i mässing, lackerad skärm samt väggfäste. Justerbar längd ca 33 cm.
Bordslampa, stomme i mässing, lackerad skärm. Höjd ca 23 cm.
Ej funktionstestad. Brukssltiage. Mindre repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.