MATSERVISDELAR, 92 delar, Rörstrand, "Ostindia".

12 mattallrikar, 12 assietter, 12 mindre assietter, 12 djupa tallrikar, 12 mindre djupa tallrikar, 12 buljongkoppar med fat, 5 uppläggningsfat, 5 karotter, karott med lock, terrin, tillbringare, såssnipa, såsskål, skål på fot, mindre skål med lock, smörask, ett par ljusstakar.

Smärre bruksslitage, något enstaka nagg.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.