SOFFBORD / SIDOBORD, Art Deco, 1930-tal.
Fanérad i mahogny. Oval skiva samt oval bas. Längd 65 cm, bredd 44 cm, höjd 54 cm.
Repor, fanérskador, fanérresningar, fuktmärken.