ÄMBETSMANNAUNIFORM, 3 delar, tidigt 1900-tal.

Jacka med broderad dekor, väst, byxor med revärer.
Ordenstecken från icke officiellt ordenssällskap medföljer.

Slitage, fläckar, enstaka hål.

Provenance

Johan Olof Ramstedt (1852-1935), överståthållare i Stockholm samt statsminister.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.