SPEGEL, "523-008" ur "Futura"-serien, David Rosén, A/B Nordiska Kompaniets verkstäder, Nyköping, 1950-tal.
Mässing. Pelare lindad med svart skinn. Höj- och sänkbar samt ställbar i olika lutningsvinklar. Höjd 48-64 cm. Undertill märkt med fabrikens modellnummer.
Bruksslitage, anlöpningar på metall. Baksida med färgsprickor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.