BORD, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Kvadratisk form 40x40 cm, marmorskiva. Sarg med hörndekor, kannelerade, raka ben. Höjd 65 cm.

Spår av målfärg och repor på skivan. Senare bemålning. Slitage, stötmärken.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed