BÄGARE, silver, svenska stämplar, LOF, 1850. Vikt ca 397 g.

Konisk. Delvis förgylld samt invändigt förgylld. Välvd fotring. Svisselerad dekor med krona, kartusch och bladverk. Monogram samt datering 1851. Höjd 21. Diameter 16 cm.

Lagning i botten. Några mindre bristningar. Några repor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed