BYRÅ, sengustaviansk, omkring år 1800.

Fanerad med mahogny. Skiva av vit marmor. Tre lådor, beslag av mässing. Kannelerade ben. Fotavslutningar med hylsor av mässing. Bredd 120. Djup 57. Höjd 84 cm.

En fothylsa saknas. Repor och märken. Mindre nagg. Mindre avslag på ben i bakkant. Nyckel saknas.

Auction closed
25 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed