Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

SKÅP, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Lackerat trä. Räfflade skåpsdörrar i två plan. Bakomliggande hyll- och lådinredning. Svängt krön med pärlstav. Kannelerade ben med hörnfleuroner. Längd 116 cm, bredd 45 cm, höjd 182 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Skav och märken. Färgbortfall. Fläckar. Invändigt mindre kompletteringar. Keys included.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed