BESTICKSERVIS, 99 delar, "Rosenholm", Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm, mestadels 1964-1966. Vikt ca 3035 gram.

Bestående av 12 gafflar, 12 knivar, 13 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 skedar, 10 dessertskedar, 8 fiskknivar, 9 kaffeskedar, 2 mockaskedar, 3 uppläggningsgafflar, 2 smörknivar, 2 mindre gafflar, 1 sardinspade, 1 såsslev. Knivar, smörgåsknivar och smörknivar med stålblad. Silvervikten angiven inklusive knivar, smörgåsknivar och smörknivar med stålblad.

Bruksslitage. Repor.

Auction closed
15 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed