BOKHYLLA, Alf Svensson, 1960-tal.
Teak. Underdel med dörrpar med rotting, bakomliggande hyllplan. Överdel med hyllplan. Märkt. Längd ca Längd ca 120, djup ca 45, höjd ca 183 cm.
Slitage, repor och märken/enstaka mindre stötskador.