Bland annat "China Trade Porcelain", av John G Philips, "Chats on oriental China", av JF Blacker, "Kinesisk konst" av Mario Prodan, med mera. Olika typer av band.
Slitage. Enstaka ryggar med skador. Ej genomgångna.