Rörstrand

(Sweden, 1726-)
Rörstrand
(Sweden, 1726-)

MATSERVIS, porslin, 56 delar, "Ostindia", Rörstrand.

13 mattallrikar, 10 djupa/bärtallrikar, 10 förrättstallrikar, 7 assietter, 1 större tallrik/runt uppläggningsfat, 2 ovala uppläggningsfat i olika storlek, 2 uppläggningsskålar i olika storlek, 1 terrin med lock, 1 ytterfoder, 1 såsskål, 1 tillbringare, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna, 5 kaffekoppar med fat (7 extra fat).

Bruksslitage. Nagg. Sprickor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.