BRICKA samt GLAS, 5 delar, glas och vitmetall, Kosta och GAB, glas daterat 1937?
Bricka med upphöjd kant och hänklar i trä. Karaff och tre glas med slipad dekor av båt samt olika djur. Glas signerat "KK" för Kosta Konstglas. Glasservisens höjd ca 23- 14 cm, brickans längd 44 cm.
Bruksslitage. Repor. Propp med smärre nagg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.