KANNA SAMT SKÅL, tenn, rokoko, möjligen England 1700-talets mitt.

Balusterformad kanna med vridna knäckar. Höjd 25 cm. Skål med vridna knäckar. Diameter 17 cm.

Skål med monogram. Ytslitage. Fläckar. Kanna med hänkellagning. Pip med bristning. Möjligen bottenlagning.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed