Olle Kåks

(Sweden, 1941-2003)
OLLE KÅKS, olja på duk, signerad och daterad -74.

"Mars - söndag på Djurgårdsbrunnsviken". Utställningsetiketter a tergo. Ca 136 x 200 cm.

Smärre fläckar. Slitage.

Droit de suite: Yes
Provenance

KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm

Exhibitions

Liljevalchs "Vår konst - Er konst", 1990, katalognummer 66.
Galerie Belle, Västerås. Utställning nr 67.

More information

Image rights

Auction closed
20 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed