SATSBORD, 3 delar, Ib Kofod Larsen, G-Plan, England, 1960-tal.

Teak. Rektangulära skivor med kopplade ben. Största bordets längd ca 98 cm, bredd ca 49 cm, höjd ca 51 cm. De två mindre bordens längd ca 42 cm, bredd ca 45 cm, höjd ca 47,5 cm.

Slitage. Stötmärken, repor. Större bordet med mindre missfärgning, ett av de mindre med blyerts sträck undertill.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed