Lackerat bord av Montana. Längd 160, bredd 80, höjd 73 cm. Laminerad hurts med glasskiva på toppen. Tre lådor med "push-to-open" effekt. Längd 45, bredd 40, höjd 51 cm.
Bruksslitage, repor. Enstaka märke med färgbortfall.