BESTICK, 26 delar, silver, "Helsingfors" Hopeakeskus, Tavastehus 1950-tal och Helsingfors 1905. Vikt med knivblad 1171g.

12 gafflar och 12 knivar. Gaffellängd 16,5 cm, knivlängd 19,5 cm. Knivbladen stål, Hackman&co, Sorsakoski. Serveringssked med förgyllt blad, längd 21 cm. Strösked, Ilmari Erling, Helsingfors 1905, längd 21 cm.

Graveringar. Bruksslitage.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed